Kinofest Mobile Logo

Bernard sau Limitele Constructiei
1.Bernard sau Limitele Construcției, Cristian Drăgan (7'55" / Romania)

Dupa noua sau zece ore
2.După nouă sau zece ore, Răzvan Dü (14'25" / Romania)

Prietena Noua
3.Prietena Noua, Constantinescu Narcis (1’14” / Romania)

Casa
4.Casa, Stas Ciorescu (13' / Moldova)

Nasul 2.0
5.Nasul 2.0, Laura Grigoriu (10'54" / Romania)

Lunetistul Timisorean
6.Lunetistul Timisorean, Constantinescu Narcis (2’/ Romania)

Zi de targ
7.Zi de targ, Sergiu Ciorescu (15’ / Moldova)

Cangurul Singuratic
8.Cangurul Singuratic, Razvan Mihai Badea 15'0" / Romania)

Dont Give Up
1. Don’t Give Up, Hiroaki Inoue (7' /Japan)

Bento
2. Bento, Motoyuki Itabashi (22'13 /Japan)

Kenji und Keisuke
3. Kenji und Keisuke, Misaki Matsui (24'57” /SUA &Japan)

Dashi
4. Dashi, Daishi Kato (25' / Japan)

PING PANG
5. PING PANG, Youichi Tanaka (15’21’’ / Japan)

Yukotopia
6. Yukotopia, Daigo Matsui (22’29” / Japan)

A Grain of Wheat
7. A Grain of Wheat, Ben Suzuki (17’59” / Japan)

Born bone boon
8. Born,bone,boon, Gori (25' / Japan)

Rumble in the Jungle
1.Rumble in the Jungle, Muhundan Bala (1' 30" / Germany)

lilou
2.Lilou, Rawan Rahim (7'45" / Lebanon-France)

Tales from the Paper Woods
3.Tales from the Paper Woods, Chen,Ying-Yuan (1'08" / Taiwan )

Blindly
4.Blindly, Chen, Lin, Shu-Yen (4'20" / Taiwan )

Tanguito Argentino
5.Tanguito Argentino, Joaquin Braga (8' / Argentina)

Hummingbird Minuet
6.Hummingbird Minuet, Lin, Yu-Jhen (2'06" / Taiwan)

Tuning
7.Tuning, Ferran Viura, Gáspare Lo Vacco, Juan Vásquez and Giovanni Aguilar (2' /Spain)

COOKIES
8.COOKIES, Chiu, Ying-Hsuan (4'16" / Taiwan )

Can you hear me
9.Can you hear me, Chuang, Yu-Hsin (4'09" / Taiwan )

AU REVOIR BALTHAZAR
10.AU REVOIR BALTHAZAR, Rafael Sommerhalder (9’30" / Switzerland)

The Present
11.The Present, Tsou, Hsiao-Lin (4'45" / Taiwan )

Not The Same River Not The Same Man
12.Not The Same River. Not The Same Man, Michelle Brand (4'19" / U.K)

MIEL BLEU
13.MIEL BLEU, Daphné Durocher, Constance Joliff et Fanny Lhotellier (4'40" / France)

I want
14.I want, Xi Chen (2'8" / Japan)

Running Lights
15.Running Lights, Gediminas Siaulys (11'20" / Lithuania)

Memory of Plume
16.Memory of Plume, Lan, Pei-Zhu (5'12" / Taiwan )

AWESOME BEETLES COLORS
17.AWESOME BEETLE'S COLORS, Indra Sproge (3’13” / Letonia)

Sushido KEISUKE NAKAZATO
18.Sushido, KEISUKE NAKAZATO (5'29" / Japan)

Water Colors Takashi Yoneoka
19.Water Colors, Takashi Yoneoka (1'55" /Japan)

Shades of Gray
1. SHADES OF GREY, Alexandra Averyanova (6’18”/Russia)

Gyros Dance
2. GYROS DANCE, Piotr Loc Hoang Ngong (14'29”/Poland)

The Field
3. THE FIELD, Omer Sasson (10'37”/Israel)

Paths Of Hate
4. PATHS OF HATE, Damian Nenow (10'/Poland)

o vacanta la mare
5. O VACANTA LA MARE, Cristina Grosan (12' / Bosnia Herzegovina/Romania)

Premier Automne
6. PREMIER AUTOMNE, Carlos De Carvalho&Aude Danset (10’30”/France)

Bendito Machine V
7. BENDITO MACHINE V – PULL THE TRIGGER, Jossie Malis (11’56”/Spain)

AMASIA
8. AMASIA, G.Renier, A.Bisiou, G.Seguillon, F.Kretschmer (7'25”/France)

LOVEBOOK
9. LOVEBOOK, Hana Kotlářová (9'/Czech Republic)

mobile
1. MOBILE, Verena Fels ('6"25/ Germany)

Jaful
2. JAFUL, Mihai Radu Dan (13'40"/Romania)

None of That
3. NONE OF THAT, Isabela Littger, Anna Paddock, Kriti Kaur (4’10”/USA)

LAS PALMAS
4. LAS PALMAS, Johannes Nyholm (13'30"/Sweden)

OKTAPODI
5. OKTAPODI, Julien Bocabeille, Francois -Xavier Chanioux, Oliver Delabarre, Thierry Marchand, Quentin Marmier, Emud Mokhberi (2'26"/France)

OCHIUL PAPUSII
6. OCHIUL PAPUSII, Doru Drăgoi, Bogdan Drăgoi (16’/Romania)

BIG BUCK BUNNY
7. BIG BUCK BUNNY, Sacha Goedegebure (10′/ The Netherlands)

HEROIC FANTASY
8. HEROIC FANTASY, Tun Kai Hsu (6' / Taiwan)

DER PRAZISE PETER
9. DER PRAZISE PETER, Martin Schimidt (5′35”/ Germany)

Entre les Lignes
10. ENTRE LES LIGNES, Emmanuelle REMY, Christelle ALION, Tom CASACOLI, Nolwenn EVE, Lorenn LE BEC (5’/France)