Made in Romania
1.Bernard sau Limitele Construcției, Cristian Drăgan (7'55" / Romania)
2.După nouă sau zece ore, Răzvan Dü (14'25" / Romania)
3.Prietena Noua, Constantinescu Narcis (1’14” / Romania)
4.Casa, Stas Ciorescu (13' / Moldova)
5.Nasul 2.0, Laura Grigoriu (10'54" / Romania)
6.Lunetistul Timisorean, Constantinescu Narcis (2’/ Romania)
7.Zi de targ, Sergiu Ciorescu (15’ / Moldova)
8.Cangurul Singuratic, Razvan Mihai Badea 15'0" / Romania)
Short Shorts Film Festival & Asia
1. Don’t Give Up, Hiroaki Inoue (7' /Japan)
2. Bento, Motoyuki Itabashi (22'13 /Japan)
3. Kenji und Keisuke, Misaki Matsui (24'57” /SUA &Japan)
4. Dashi, Daishi Kato (25' / Japan)
5. PING PANG, Youichi Tanaka (15’21’’ / Japan)
6. Yukotopia, Daigo Matsui (22’29” / Japan)
7. A Grain of Wheat, Ben Suzuki (17’59” / Japan)
8. Born,bone,boon, Gori (25' / Japan)
Animations for children
1.Rumble in the Jungle, Muhundan Bala (1' 30" / Germany)
2.Lilou, Rawan Rahim (7'45" / Lebanon-France)
3.Tales from the Paper Woods, Chen,Ying-Yuan (1'08" / Taiwan )
4.Blindly, Chen, Lin, Shu-Yen (4'20" / Taiwan )
5.Tanguito Argentino, Joaquin Braga (8' / Argentina)
6.Hummingbird Minuet, Lin, Yu-Jhen (2'06" / Taiwan)
7.Tuning, Ferran Viura, Gáspare Lo Vacco, Juan Vásquez and Giovanni Aguilar (2' /Spain)
8.COOKIES, Chiu, Ying-Hsuan (4'16" / Taiwan )
9.Can you hear me, Chuang, Yu-Hsin (4'09" / Taiwan )
10.AU REVOIR BALTHAZAR, Rafael Sommerhalder (9’30" / Switzerland)
11.The Present, Tsou, Hsiao-Lin (4'45" / Taiwan )
12.Not The Same River. Not The Same Man, Michelle Brand (4'19" / U.K)
13.MIEL BLEU, Daphné Durocher, Constance Joliff et Fanny Lhotellier (4'40" / France)
14.I want, Xi Chen (2'8" / Japan)
15.Running Lights, Gediminas Siaulys (11'20" / Lithuania)
16.Memory of Plume, Lan, Pei-Zhu (5'12" / Taiwan )
17.AWESOME BEETLE'S COLORS, Indra Sproge (3’13” / Letonia)
18.Sushido, KEISUKE NAKAZATO (5'29" / Japan)
19.Water Colors, Takashi Yoneoka (1'55" /Japan)
Best of Kinofest
1. SHADES OF GREY, Alexandra Averyanova (6’18”/Russia)
2. GYROS DANCE, Piotr Loc Hoang Ngong (14'29”/Poland)
3. THE FIELD, Omer Sasson (10'37”/Israel)
4. PATHS OF HATE, Damian Nenow (10'/Poland)
5. O VACANTA LA MARE, Cristina Grosan (12' / Bosnia Herzegovina/Romania)
6. PREMIER AUTOMNE, Carlos De Carvalho&Aude Danset (10’30”/France)
7. BENDITO MACHINE V – PULL THE TRIGGER, Jossie Malis (11’56”/Spain)
8. AMASIA, G.Renier, A.Bisiou, G.Seguillon, F.Kretschmer (7'25”/France)
9. LOVEBOOK, Hana Kotlářová (9'/Czech Republic)
Comedy Show
1. MOBILE, Verena Fels ('6"25/ Germany)
2. JAFUL, Mihai Radu Dan (13'40"/Romania)
3. NONE OF THAT, Isabela Littger, Anna Paddock, Kriti Kaur (4’10”/USA)
4. LAS PALMAS, Johannes Nyholm (13'30"/Sweden)
5. OKTAPODI, Julien Bocabeille, Francois -Xavier Chanioux, Oliver Delabarre, Thierry Marchand, Quentin Marmier, Emud Mokhberi (2'26"/France)
6. OCHIUL PAPUSII, Doru Drăgoi, Bogdan Drăgoi (16’/Romania)
7. BIG BUCK BUNNY, Sacha Goedegebure (10′/ The Netherlands)
8. HEROIC FANTASY, Tun Kai Hsu (6' / Taiwan)
9. DER PRAZISE PETER, Martin Schimidt (5′35”/ Germany)
10. ENTRE LES LIGNES, Emmanuelle REMY, Christelle ALION, Tom CASACOLI, Nolwenn EVE, Lorenn LE BEC (5’/France)